Nočné monológy - časť siedma

Autor: Zuzana Jacková | 4.1.2016 o 5:08 | Karma článku: 1,03 | Prečítané:  324x

Už asi týždeň premýšľam nad tým, čo mi je... Nemám žiadny zásadný dôvod byť smutná, nahnevaná, rozladená. A predsa ma niečo zvnútra zožiera. Možno som konečne objavila tú pravú príčinu. 

Budú ňou zmeny. Práve pred tým cca týždňom som sa rozhodla zmeniť viacero oblastí svojho života. Teda, taká bola teória, v mojich predstavách vyzeralo všetko super, lebo plánujem samozrejme zmeny k lepšiemu. Ale ako som tak vybočila zo svojich vyjazdených koľají, prestala praktizovať niektoré návyky, akoby som prišla aj o časť svojho ja. Znie to čudne, lebo logicky sa nechcem vracať k tomu, že budem oplakávať staré lásky. Ani k tomu nezdravému stravovaniu. A dokonca nechcem ani zabíjať čas nezmyselnými činnosťami, ale...

Možno som do nového režimu vhupla príliš zhurta. Možno som ešte v duchu mala povedať posledné zbohom svojej starej láske. Možno som si mala dopriať ešte poslednú Milku Oreo. Možno som si mala ešte na hodinku zahrať League of Legends...

Je jasné, že sa v mojom živote veci menili. Väčšinou to bolo nie mojím pričinením a to je asi hlavný dôvod, prečo to teraz nesiem tak ťažko. Mám rada stereotyp. Áno, ja som presne ten typ človeka, ktorý si proste na niečo zvykne a má to zaužívané najdlhšie, ako sa dá. Stereotyp je istota.

Rozmýšľam, čo ďalej. Svojich plánov sa vzdať nechcem, pretože som sa už rozhodla. Asi preto tento článok. Na utriedenie myšlienok. Spoznanie pravej príčiny mojej momentálnej nálady. Veď predsa neumieram. Ak si zaslúžim, dám si Milku alebo hodinku pri LOL-ku... Aby som bola OK, aby som cítila ten známy pocit, tú istotu stereotypu pripomínanú práve týmto :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?