Kilá navyše... Dar alebo prekliatie?

Autor: Zuzana Jacková | 23.8.2011 o 1:01 | (upravené 23.8.2011 o 15:04) Karma článku: 7,11 | Prečítané:  940x

Rozhodla som sa k tejto téme niečo napísať, keďže sama som majiteľkou zadku nie celkom štandardnej veľkosti a bokov, ktoré najviac vystihuje slovo široké.

 

Dievčatám, resp. ženám s rovnakými telesnými proporciami snáď ani nemusím vravieť ako ťažko sa - najmä v puberte, s niečím takým vyrovnáva. Ľudia vedia byť krutí a všetko, čo sa vymyká prototypom ideálu daného spoločnosťou je automaticky zlé, škaredé a odsúdeniahodné. Dôsledkom týchto predsudkov ľudí je potom pocit menejcennosti u ženy, ktorá je inak možno úplne dokonalá. Podstatná je jedna vec - rešpektovať samú seba takú, aká som. To je to, čo často vyžadujeme od ostatných a pritom nepoznáme sebaúctu. Ďalej je nevyhnutné vedieť, čo nám pristane. Je hlúposťou urobiť to, že svoj veľký zadok a silnejšie stehná, s ktorými som sa už zžila a beriem ich ako svoju neoddeliteľnú súčasť, napchám do legín, v ktorých síce budem vyzerať smiešne, ale aspoň všetkým ukážem, že som so sebou spokojná. Jediné, čo by ste im tým ukázali je váš nevkus. Túto časť oblečenia môžme prenechať tým štíhlejším. A povedzme si úprimne - zas až tak úžasné tie legíny nie sú;) Je stále veľa iných vecí, v ktorých budete vyzerať lepšie než 45 kilová babenka. Príroda zvykne jeden nedostatok kompenzovať dokonalosťou inej časti tela. Máš malé prsia? Ale no, kto sa ti tam bude dívať, keď ho stihneš ohúriť svojimi dlhými a hustými vlasmi? Máš krátke nohy? Koho to trápi, keď mu vyrazíš dych svojím osím driekom zdôrazneným novými šatami? Nejde vždy len o výzor. Človek, ktorý sa poriadne naje má samozrejme viac energie. A to je u báb s nemodelkovskými postavami najviac vidieť. Sú plné života, smejú sa nahlas a to ich robí ešte prítažlivejšími.

Slovko na záver: Tento môj článok nie je obhajobou nadváhy a podnetom k prejedaniu sa. Snažila som sa len objasniť tým menej tolerantným jedincom, že každý človek je vo svojej podstate krásny a nie je nutné sa najvzájom primitívne odsudzovať (toto klišé je snáď každému známe, horšie je to už s jeho praktizovaním). Tiež týmto nerobím žiadnu antikampaň proti modelkám, mnohé z nich sú krásne a zdravé tak ako sú. Na svete je veľa typov ľudí a ak by sme všetci boli "dokonalí", bola by to trochu nuda, hm?:)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Rodičia trojičiek: Nie je jednoduché prejsť po ulici bez povšimnutia

Deň s trojičkami sa takmer nedá naplánovať.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?