Nočné monológy - časť prvá

Autor: Zuzana Jacková | 11.8.2011 o 0:28 | (upravené 11.8.2011 o 0:39) Karma článku: 3,03 | Prečítané:  319x

Možno to nebolo najlepšie riešenie situácie, v ktorej sa ocitla. Možno to dokonca bolo hlúpe a nedospelé a možno tým ubližovala zas len sebe. Prinútila sa však na to nemyslieť. Teraz jej bolo fajn. Život ju síce stále kopal do zadku, ale naučila sa rešpektovať to, sebaľútosť odhodila do kontajnera spomienok a začala hrať podľa svojich nových pravidiel. Irónia, ktorá jej vždy bola blízka sa len zvýraznila, svoju inteligenciu využívala na pomýlenie ostatných, ktorí nestíhali spracovávať jej slová.

To, že jej nikto nerozumie jej bolo dávno jasné. Lenže až teraz z toho dokázala poriadne ťažiť to najlepšie. A konštatovanie chlapov - takú ženu som ešte nestretol - bolo jej najväčšie vyznamenie. Mala odpoveď na každú otázku, na každú odpoveď sa spýtala niečo, k čomu nemal nikto čo dodať. Debata s ňou bola zložitá. Často sa jej pýtali, čo tým sleduje. Nebolo za tým nič iné, než budovanie jej nového imidžu, ktorý tak veľmi potrebovala. Nebolo to len o imidži ako takom, bolo to o zmene životnej filozofie, postoja k ľuďom, k láske, k viere. Triedila, čo pre ňu má zmysel, čo jej niečo dalo, čo od koho môže očakávať. Spoliehala sa už len sama na seba, keďže ľudia toho zvyknú nakecať veľa, ale skutek utek. Jedine sama pred sebou si nedokázala klamať, jej duša bola nahá a bezbranná. To však nikto iný vedieť nemusel a ona sa už naučila aj to, že slzy sú vzácne a že láskou sa plytvať nemá. Preto tej lásky dávala najviac sebe samej a to ju mohlo vyšvihnúť do iných dimenzií jej osobnosti. Nebola mrchou v pravom slova zmysle, ale tiež sa už neospravedlňovala za každý viac či menej chybný krok. Nebola tou naivkou, ktorá čaká modré z neba a žije v knižných románoch. Vyrástla. Mala jasné ciele, bola slobodná, bez záväzkov, život mala pred sebou. Potenciál krásy tu tiež určite bol a ona prišla časom aj na to, že ak sa pekne usmeje, chlapi sú k nej milší. A že ak chce flirtovať, môže to kľudne urobiť a nemusí sa nikomu zodpovedať. Súdiť ju môže len jeden a to ten Najvyšší. S ním často rada viedla dlhé monológy, pretože jej po prvé neodporoval a po druhé ju dokázal počúvať celé hodiny. Jej plány do budúcnosti sa síce nemenili, ale už na nich nelipla ako kedysi. Žila pre okamih. Všetko je otvorené, dvere dokorán, treba sa len nadýchnuť a vyraziť na flám :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?