Odmena - základ motivácie!

Autor: Zuzana Jacková | 21.5.2013 o 16:12 | (upravené 22.5.2013 o 10:44) Karma článku: 6,93 | Prečítané:  303x

Dokážete sa odmeniť? Mnohí na to zabúdame alebo si dokonca ani nepriznáme, že by sme si nejakú odmenu zaslúžili. Nemali by sme to však podceňovať. Ak si čas od času nedoprajeme niečo, čo nám robí radosť, môže nás to obrať o motiváciu vykonávať akúkoľvek činnosť.

Človek, ktorý sa odmení, je takpovediac „nabudený" a hnaný za ďalším, možno ešte lepším výkonom. Zapamätá si blažený pocit, ktorý v ňom proces odmeňovania vyvolal a chce ho prežívať stále znova a znova.

To je presne funkcia odmien. Púštať sa do niečoho bez chuti, prípadne s pocitom, že to opäť pokazíme, nie je nič príjemné. Každý potrebuje uznanie a pochvalu. Občas musí prísť niekto, kto našu prácu zhodnotí pozitívne a privedie nás na myšlienku odmeny. Potom je už len na nás, aby sme v tejto započatej tradícii pokračovali a zlepšovali tak svoj výkon a takisto schopnosti.

A ako má taká odmena vyzerať? Nie je nutné, aby sme za ňu utratili tisíce. Stačí, že splní účel. Že ozvláštní náš deň a pripomenie nám, že sme si ju zaslúžili vlastnou prácou.

Nezáleží na tom, čomu sa aktuálne venujete. Aj na človeka, ktorý priam žije pre to, čo robí, občas doľahne kríza a nevidí zmysel, prečo pokračovať. Radosť z obdarovania samého seba mu to môže pripomenúť.

Myslím, že dôvody poznáte, a preto už viac nečakajte a - odmeňte sa!

 

P.S.: Ja som si už na podnet istého múdreho človeka svoju odmenu vybrala. Môžem potvrdiť, že efekt sa dostavil :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?