Nočné monológy - časť štvrtá

Autor: Zuzana Jacková | 15.12.2012 o 3:44 | (upravené 15.12.2012 o 3:58) Karma článku: 5,14 | Prečítané:  360x

Opäť bola noc. A opäť bola sama. Rovnaký scenár, no iné pocity, situácie, názory. Ako sa s nimi vysporiadať? Štýlovo a vo veľkom! To bola ona. Ak by mohla, pogratuluje si. Nedala na sebe poznať, že by ju niečo štvalo. Stála si za svojím, a ten pocit ju dokonale napĺňal. Bola odhodlaná ako nikdy predtým. Aj keby nerobila správne, bolo to jej rozhodnutie, neskôr by si vynadala. Ale ak to prinesie vytúžené ovocie, pogratuluje zas len sebe samej.

Verila si . Mala v sebe tie schopnosti, tie správne schopnosti, ktoré ju privedú k cieľu. No a čo, že nemá podporu ostatných? Že si myslia, že je hlúpa, že sú sklamaní? Ona cítila niečo iné. Cítila, že to je presne ono. To, čo musí spraviť, to, čo si žiada obete...

Začala pracovať. Seriózne, manuálne, len aby bola viac nezávislá. Stretla ľudí, poväčšine jednoduchých, no neodsudzovala ich. Boli na jednej lodi, možno každý z iných dôvodov, no nikto sa nebál práce. Nikto k nej nebol nezdvorilý, nepríjemný, neochotný. Pýtala sa a oni jej odpovedali. V skutočnosti o nej nevedeli nič, a ona nevedela nič o nich. Každý má svoj príbeh, a každý by určite stál za popísanie.

No dokázala opísať len ten svoj. Zdanlivo nezaujímavý, a predsa pre ňu znamenal viac, než sa mohlo zdať. Znamenalo to, že dospela. Že nad sebou preberá kontrolu a že sa dokáže dostať k vytúženému cieľu. Nech to stojí, čo chce. A nechty zničené prácou pre ňu boli vyznamenaním, nie hanbou. Tak to bolo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Dva návody, ako uspieť s novou politickou stranou

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave

TECH

Život na Marse možno objavili už pred 40 rokmi, NASA to vtedy poprela

Vedci boli donedávna presvedčení, že výskum v 70-tych rokoch nepreukázal mikroorganizmy na Marse. Mohli sa mýliť.


Už ste čítali?