Nočné monológy - časť tretia

Autor: Zuzana Jacková | 22.4.2012 o 3:31 | Karma článku: 6,28 | Prečítané:  472x

Niekedy si myslím, že to, čo dostávam, si vlastne ani nezaslúžim. Občas mám dokonca zlé svedomie kvôli niečomu, čo sa mi prepieklo, alebo že si ľudia o mne vytvorili mylný názor, ktorý mi vyhovuje...

Potom si ale spomeniem, že predsa v našom živote musí existovať nejaká rovnováha a že všetky zlé veci, čo sme kedy prežili, sa musia vyvážit tými dobrými. Možno je to len pokus života o zadosťučinenie za moje polámané srdce, za všetky klamstvá, ktoré mi kedy kto povedal, za všetku bolesť... Možno je to snaha o ocenenie mojej snahy, ktorú som vykonávala zbytočne alebo si ju ani nikto nevšimol. Možno je to za všetky tie nepekné prívlastky, ktoré som si musela vypočuť z úst tých, ktorí mi mali byť najbližšie... Význam niektorých situácií v našom živote nám uniká. Uniká až do chvíle, kým sme schopní a pripravení ich pochopiť. Keď ten čas nastane, je to dobré znamenie, pretože sme sa práve posunuli ďalej v obrovskej skladačke nášho života. Pretože všetko zlé, je na niečo dobré. A aj keď si často myslím, že život naozaj nie je spravodlivý, viem, že vždy tu bude niečo, čo mi poskytne dobrý pocit a ja zas budem mať dôvod na úsmev:)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?